Broušení bruslí Olomouc

Kvalitně nabroušené brusle jsou alfou i omegou pro bezpečný skluz na ledové ploše. Nejen každý hokejista, ale i rekreační bruslař ví, že si bez pravidelného broušení bruslí prostě nezajezdíte. I když se to na první pohled nemusí zdát, je rozdíl mezi broušením a „broušením“. Kvalita broušení je odvislá od mechaniky, na které je broušení prováděno. Pokud hledáte to nejlepší broušení bruslí v Olomouci, zajděte k profesionálům.

 

Ruční vs. strojové broušení bruslí

 

Pokud pamatujete doby, kdy vám někdo brousil brusle pomocí ruční brusky a zkušeným okem hodnotil žlábek, pak pamatujete kus hokejové historie. Ruční broušení bruslí jistě mělo své kouzlo a „brusič“ na stadiónu byl mistr svého řemesla, ale ruku na srdce, bylo to vždy 100% nabroušení? Ruční broušení nabízí prostor pro chyby, a tak jste se mohli setkat s příliš hlubokým žlábkem, na kterém nešlo zastavit, s rozdílnou výškou hrany, nebo naopak s broušením, které jako by hrany na brusli naprosto postrádalo. Dnešní moderní brusky na brusle tyto chyby eliminují. Stroj pracuje automaticky a jeho nastavení dle přání bruslaře probíhá před vložením brusle do stroje. Bruska pak sama opakuje několikrát zvolený cyklus a precizně vybrousí požadovanou hloubku žlábku.

 

 

Specializovaná bruska na brusle

 

V naší prodejně v Olomouci provádíme broušení bruslí na automatické brusce Prosharp AS2001, což je TOP model využívaný profesionálními kluby v extralize i NHL. Vzhledem k výraznému nárůstu počtu zájemců o nabroušení bruslí zejména v zimním období není v našich silách garantovat nabroušení bruslí na počkání. Ideálně doporučujeme jeden den brusle donést a druhý si brusle vyzvednout nabroušené“. Každé broušení vyžaduje svůj čas a my vždy chceme předat brusle v co stavu. Pokud tedy hledáte „broušení bruslí Olomouc“ jistě neprohloupíte, pokud vaše kroky zamíří k nám.

 

Jak broušení na brusce vypadá ?

 

Kdy je vhodné brousit brusle

Zde uvádíme přehled nejčastějších případů, kdy je vhodné nechat brusle nabrousit.

  • Pořízení nových bruslí – nové brusle nejsou nikdy předem nabroušeny, je tedy potřeba provést první broušení – Pokud si u nás brusle zakoupíte, máte u nás první nabroušení za 90 Kč.
  • Pořízení bruslí z bazaru – u bruslí z bazaru již žlábek vytvořený bude, ale je pravděpodobné, že budou mít poškozené hrany z důvodů časté manipulace
  • Rezavý nůž – pokud vidíte na nožích rez, je vhodné brusle přebrousit
  • Strhnutá hrana nože – pokud vidíte na nožích zářez, či poškození, je vhodné je napravit broušením (lze částečně napravit ručním brouskem na nože bruslí)
  • Běžné opotřebení – zdá se vám, že nože nemají dostatečnou oporu? Raději je nechte nabrousit
  • Beton – i když se na stadiónech převáženě pohybujete po gumě, může se stát, že šlápnete na beton a brusle bude nutné přebrousit

 

 Kromě profesionálního broušení bruslí provádíme i další servisní úkony s hokejovou výstrojí - Servisní práce. Neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám pomůžeme.

Autor: Jiří Tobiáš | Foto: prosharp.com

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení