Hokejové ribano a jak ho vybrat

Výběr hokejového ribana není v porovnání s hokejovou výstrojí příliš složitý. Pro určení správné velikosti stačí znát výšku hráče, kterou porovnáte s uvedenou velikostí ribana daného výrobce. U některých výrobců se můžete setkat s doplňujícími parametry jako jsou šířka pasu a hrudníku. Složitější však může být volba materiálu a střihu. Jaké jsou možnosti?

hokejové ribano

 

 

Bavlněné hokejové ribano

 

Mezi nejpoužívanější materiály pro hokejová ribana jednoznačně patří bavlna. Bavlněné hokejové ribano dokáže udržet tělo v teple po dlouhou dobu. Střih dodává tělu potřebnou pružnost v namáhaných oblastech, a tak se cítíte doslova jako v bavlnce. Mírnou nevýhodou je, že bavlněné ribano nasává pot a drží ho uvnitř látky. Propocené ribano těžkne a při delších pauzách chladne. Pokud vás čeká více tréninků, či zápasů v řadě, je vhodné využít ribano s jiným složením materiálů. Nespornou výhodou bavlněného ribana je jeho nízká pořizovací cena. Ta je často 2-3x levnější oproti polyesterovým ribanům.

 

Polyesterové hokejové ribano

Druhou kategorií jsou funkční ribana z polyesteru. Kombinace polyesteru a dalších funkčních materiálů (nejčastěji spandexu) udržují stálou teplotu a během výkonu odvádějí pot od těla. Polyesterová ribana jsou prakticky vaší druhou kůží. Materiál drží na těle a netvoří žádný volný prostor. Máte-li v úmyslu v ribanu trávit více času, např. mezi zápasy, polyesterové ribano bude správnou volbou.

 

Termoprádlo a funkční prádlo

Velmi často se můžeme setkat s prádlem označeným jako termo, nebo funkční prádlo. Sice se nejedná o textil určený na hokej, ale mezi hokejisty má své místo. Funkční prádlo je vyrobeno z kombinace lehkých materiálů, které odvádí pot od těla a propouští ho ven, směrem k výstroji, kde dochází k odpaření. Nevýhodou je, že materiály nejsou určeny pro „drsnější“ zacházení a tak dochází k rychlejšímu opotřebení.

Střih hokejové ribana

Preference střihu hokejového ribana je u každého hráče individuální. V zásadě si můžete vybrat mezi jednodílným, tedy variantou overalu se zipem, který je volnější, nebo dvoudílnou variantou, která je více přilnavá.

 

Hokejové ribano jednodílné

 

Jednodílné hokejové ribano je klasikou, kterou v mládí vyzkoušel snad každý hokejista. Toto „hokejové pyžamo“ je velmi pohodlné (nestahuje vás žádná guma v pase), poskytuje dostatek prostoru a jeho obléknutí je bleskové. Velkou oblibu má zejména u dětí, protože se nepřetahuje přes hlavu. Hlavním výrobním materiálem je bavlna.

 

Hokejové ribano dvoudílné

Dvoudílné hokejové ribano je více přilnavé k tělu. Horní díl se přetahuje přes hlavu, spodní část je upevněna pomocí gumy v pase. Dvoudílná ribana se dále rozdělují dle výrobních materiálů, tedy bavlněná, nebo funkční z materiálů jako jsou: polyester, polyamid, spandex a dalších.

 

Praní ribana

Ribano je vhodné pravidelně prát. S tím je spojená i následující rada. Ribano perte vždy samostatně, nebo spolu s dalšími částmi hokejové výstroje.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení